Masz pomysł na portal, serwis internetowy lub aplikację mobilną?

Nie masz wystarczających środków na ich stworzenie?

Sprawdź swój pomysł!

Przedstaw nam swój pomysł a skontaktujemy się z Tobą, w celu dopracowania projektu i realizacji.

Ile kosztuje tabletka „dzień po”?

Tabletka „dzień po” stosowana może być tylko i wyłącznie w sytuacjach awaryjnych, gdy doszło do stosunku niezabezpieczonego, albo zawiodła zastosowana metoda antykoncepcji. Jakie rodzaje tego typu leków można kupić oraz jaka jest ich cena?

 

Rodzaje tabletek „dzień po”

 

Receptę można uzyskać na dwa rodzaje tabletek „dzień po”. Pierwszym preparatem jest produkt o nazwie „Escapelle”. Substancją czynną jest w tym przypadku lewonorgestrel, który wpływa na owulację chroniąc przed zapłonieniem. Preparat ten należy przyjąć do 72 godzin po stosunku, choć jego skuteczność jest największa w ciągu pierwszej doby.

 

Drugim typem tabletek „dzień po” jest „EllaOne”. Substancją czynną jest octan uliprystalu, który działa przeciwnie do progesteronu i ma na celu zahamowanie lub opóźnienie uwolnienia komórki jajowej. Na przyjęcie tego preparatu kobiety mają więcej czasu, bowiem aż 120 godzin. Jednak podobnie jak w przypadku „Escapelle”, największą skuteczność w zapobieganiu ciąży ma on wtedy, gdy zażyje się go w pierwszej dobie.

 

Ile kosztuje tabletka „dzień po”?

 

Cena tabletki „dzień po” różni się w zależności od apteki. Najczęściej jednak cena waha się od około 27 do 150 zł, przy czym droższym preparatem jest „EllaOne”, czyli ten preparat, który można zastosować nawet do 120 godzin po niezabezpieczonym stosunku.

 

Ile kosztuje uzyskanie recepty na tabletkę „dzień po”?

 

Tabletkę „dzień po” można uzyskać tylko i wyłącznie na receptę. Jeśli pacjentce zależy na czasie i nie chce dodatkowo się stresować, wówczas może być ona przepisana przez Internet, np. za pośrednictwem platformy haloDoctor.pl. Taką receptę wypisuje oczywiście lekarz, który robi to na podstawie bardzo szybkiej konsultacji z pacjentką. Koszt takiej e-Wizyty rozpoczyna się od zaledwie 49 zł, zaś sama konsultacja nie powinna trwać więcej niż 5 do 10 minut.

 

Cena za tabletkę „dzień po” nie jest niska, jednak należy pamiętać, że kupuje się ją oraz przyjmuje tylko i wyłącznie w bardzo wyjątkowych sytuacjach.

 


Poznaj także różnicę między tabletką poronną a tabletką "dzień po". Która z tabletek jest dostępna w Polsce? I czy są bezpieczne?