Masz pomysł na portal, serwis internetowy lub aplikację mobilną?

Nie masz wystarczających środków na ich stworzenie?

Sprawdź swój pomysł!

Przedstaw nam swój pomysł a skontaktujemy się z Tobą, w celu dopracowania projektu i realizacji.

E-konsultacje medyczne dla przewlekle chorych

Statystyki GUS wskazują, że już co trzeci Polak cierpi na przynajmniej jedną chorobę przewlekłą czyli taką, która trwa przez dłuższy okres czasu i postępuje w wolniejszym tempie, aniżeli choroby ostre. Takie osoby najczęściej muszą pozostawać pod stałą opieką lekarza specjalisty, aby łagodzić dolegliwości chorobowe. Na szczęście pomoc mogą uzyskiwać również poprzez e-konsultacje medyczne, a z nimi lekarz online.

 

Najczęstsze choroby przewlekle w Polsce

 

Od lat do najczęstszych chorób przewlekłych w naszym kraju zalicza się:

 • nadciśnienie,
 • alergie,
 • choroby serca,
 • reumatoidalne zapalenie stawów.

 

W ostatnim czasie u dorosłych coraz częściej stwierdza się również cukrzycę, na którą obecnie choruje ponad 3,5 mln pacjentów. Co istotne, aż 20 proc. nie zdaje sobie sprawy z występowania choroby, co może prowadzić do powikłań takich jak uszkodzenia nerwów, choroby serca, problemy ze wzrokiem, a także z innymi narządami, w tym z nerkami. Chroniczne dolegliwości dotykają również dzieci i w ich przypadku najczęściej są to:

 • alergie,
 • skrzywienie kręgosłupa oraz wady postawy,
 • schorzenia skóry.

 

Szacuje się, że w ostatnim czasie u dzieci nasiliły się również nerwice, które mogą wymagać konsultacji z psychologiem dziecięcym albo psychiatrą.

 

Jak leczy się choroby przewlekłe?

 

W przypadku przewlekle występujących dolegliwości niezbędna jest stała kontrola lekarza, a także przyjmowanie leków na receptę mających złagodzić dyskomfort, zazwyczaj związany z bólem wynikającym z nasilenia objawów. Istotne jest stałe przyjmowanie środków medycznych, jednak aby uzyskać na nie receptę, pacjenci muszą często udawać się na spotkanie z lekarzem. Na szczęście dzięki e-konsultacjom mają możliwość otrzymania recepty bez wychodzenia z domu, w zaledwie kilka minut.

 

Z czego wynikają choroby przewlekle?

 

Mówi się, że chroniczne dolegliwości to jeden z rezultatów niezdrowego trybu życia, choć w większości przypadków trudno wskazać na jeden powód. Za główne przyczyny podaje się więc:

 • palenie tytoniu,
 • przewlekły stres,
 • niezdrową dietę,
 • brak aktywności fizycznej,
 • zanieczyszczone powietrze oraz wodę.

 

Większość chorób chronicznych rozwija się przez lata, dlatego powyższe czynniki bez wątpienia mają ogromny wpływ na ich występowanie, choć zazwyczaj dołączają do nich również predyspozycje genetyczne.

 

Stała opieka lekarska to klucz dla osób przewlekle chorych. Na szczęście dzięki platformie haloDoctor.pl tacy pacjenci mogą korzystać z e-konsultacji medycznych, które odbywają się się w wygodny sposób, bez konieczności opuszczania domu, dokładnie wtedy, gdy jest to dla nich najbardziej wygodne.

Tagi

konsultacja lekarska przez Internet Lekarz online eRecepta porada lekarska online